O mnie

Nazywam się Damian Czernik, jestem projektantem instalacji sanitarnych i posiadam uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Należę do certyfikatorów budynków w standardzie Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej. W swojej działalności zawodowej zajmuję się projektowaniem budynków w standardzie energooszczędnym i niższym. Do takich celów wykorzystuję rozwiązania grzewcze oparte na pompach ciepła, wentylacji mechanicznej oraz sieciowe systemy fotowoltaiczne.

Systematycznie publikuję artykuły techniczne i poradnikowe na łamach branżowej prasy oraz na portalach tematycznych. Należą do nich: Rynek instalacyjny, Ekspert Budowlany, Wirtualna Polska, Allegro itd.

Wybrane artykuły:

Blog Okiem inżyniera założyłem pod koniec 2013 roku. Na blogu poruszam kwestie związane z projektowaniem i budową domu w standardzie energooszczędnym i niższym – mając na uwadze dostępne na rynku rozwiązania instalacyjne. Blog w każdym miesiącu odwiedza ok. 10 000 czytelników zainteresowanych tą tematyką. Jestem otwarty na propozycje współpracy zarówno w kwestii tworzenia wpisów sponsorowanych oraz w zakresie wszelkich działań marketingowych. Dotychczas na blogu odnotowałem współpracę z takimi markami jak: Rekuperatory.pl, Buderus czy NIBE.