O mnie

mgr inż. Damian Czernik, projektant instalacji sanitarnych, ekspert zrównoważonego budownictwa, autor bloga Okiem inżyniera.


Specjalizuję się w projektowaniu instalacji sanitarnych dla budynków mieszkalnych i usługowych. W projektach wykorzystuję odnawialne źródła energii i energooszczędne rozwiązania grzewcze.

Należę do Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i posiadam uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Jestem certyfikatem budynków w standardzie Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

Regularnie publikuję artykuły naukowe i techniczne.

Jako ekspert merytoryczny współpracuję z takimi markami jak: ING Bank Śląski, Murator, Allegro etc.

Dla kogo jest ten blog?

W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką budownictwa energooszczędnego, pod koniec 2013 roku założyłem blog Okiem inżyniera.

Na blogu publikuję wpisy poświęcone budowie domu w standardzie energooszczędnym. Piszę o wyborze odpowiednich rozwiązań instalacyjnych, grzewczych i wentylacyjnych oraz o kwestiach projektowych i wykonawczych.

Blog w każdym miesiącu odwiedza ok. 9 000 unikalnych użytkowych, zainteresowanych tą tematyką. Taki wynik utwierdza mnie w przekonaniu, że warto publikować i dzielić się wiedzą na szeroką skalę.