O mnie

Jestem projektantem instalacji sanitarnych i projektuję instalacje dla budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej.


W projektach wykorzystuję odnawialne źródła energii i energooszczędne rozwiązania grzewcze.

Należę do Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i posiadam uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Jestem certyfikatem budynków w standardzie Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

Regularnie publikuję artykuły naukowe i techniczne.

Jako ekspert merytoryczny współpracuję z takimi markami jak: ING Bank Śląski, Murator, Allegro etc.

Dla kogo jest ten blog?

W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką budownictwa wysokoenergetycznego, pod koniec 2013 roku założyłem blog naukowy Okiem inżyniera.

Na blogu publikuję wpisy poświęcone budowie domu w standardzie pasywnym. Piszę o wyborze odpowiednich rozwiązań instalacyjnych, grzewczych i wentylacyjnych oraz o kwestiach projektowych i wykonawczych. Szeroko omawiam także zagadnienia związane z energetyką odnawialną – którą odgrywa dużą rolę w transformacji energetycznej Europy do 2030 roku.

Blog w każdym miesiącu odwiedza ok. 9 000 unikalnych użytkowych, zainteresowanych tą tematyką. Taki wynik utwierdza mnie w przekonaniu, że warto publikować i dzielić się wiedzą na szeroką skalę.