O mnie

Nazywam się Damian Czernik i jestem projektantem instalacji sanitarnych.

Projektuję instalacje dla budynków pasywnych i energooszczędnych.

Kilka słów o mnie:

Należę do Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i posiadam uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Od 2022 roku jestem certyfikowanym mistrzem Niemieckiego Instytutu Budownictwa Pasywnego Passive House Institute w Darmstadt.

Współpracuję z architektami oraz jednostkami projektowymi w realizacji projektów budynków pasywnych i energooszczędnych.

Moje portfolio znajdziesz na tej stronie.

Dla kogo jest ten blog?

W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką odnawialnych źródeł energii, pod koniec 2013 roku założyłem blog ekspercki Okiem inżyniera.

Od tego czasu, na blogu regularnie publikuję wpisy poświęcone budowie domu w standardzie pasywnym i energooszczędnym. Piszę jak projektować i budować domy przyjazne środowisku, wykorzystując dostępne na rynku rozwiązania materiałowe i instalacyjne.

Szeroko omawiam także zagadnienia związane transformacją energetyczną Europy do 2030 roku.

Blog w każdym miesiącu odwiedza ok. 10 tys. UU zainteresowanych tą tematyką. Taki wynik utwierdza mnie w przekonaniu, że warto publikować i dzielić się wiedzą na szeroką skalę.