O mnie

Nazywam się Damian Czernik, jestem projektantem instalacji sanitarnych. Specjalizuję się w projektowaniu instalacji dla budynków mieszkalnych i usługowych. W swoich projektach wykorzystuję odnawialne źródła energii i energooszczędne rozwiązania grzewcze.

Należę do Małopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i posiadam uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

Należę do certyfikatorów budynków w standardzie Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego Politechniki Krakowskiej.

Systematycznie publikuję artykuły naukowe i techniczne w czasopismach branżowych oraz na portalach zaprzyjaźnionych. Z jako ekspert merytoryczny z moich usług korzystali m.in. ING Bank Śląski, Rockwool, Allegro, Wirtualna Polska etc.

Moją firmową wizytówkę znajdziesz pod adresem damianczernik.pl.

Dlaczego prowadzę blog?

W związku z rosnącym zainteresowaniem tematyką budownictwa energooszczędnego, pod koniec 2013 roku założyłem blog Okiem inżyniera.

Na blogu postanowiłem publikować wpisy poświęcone budowie domu w standardzie energooszczędnym, mając na względzie kwestie związane z izolacją budynku, doborem systemu grzewczego i wentylacją mechaniczną.

Blog w każdym miesiącu odwiedza ok. 9 000 unikalnych użytkowych, zainteresowanych tą tematyką. Taki wynik utwierdza mnie w przekonaniu, że warto publikować i dzielić się wiedzą na szeroką skalę.